Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Tituly a nabídka Národní divadelní

 
                  kontakt: michalgulyas@post.cz
                      telefon: 777787634, 777196620
 
                                                Nabídka titulů:

BĚŽÍ ŽIŽKA K TÁBORU - ANEB ODPUSTKY BUDOU!

Autor: Michal Gulyáš

Režie: Roman Stolpa

 

Pravda o mistru Husovi, o jednookém zemanovi Žižkovi a kališnickém hnutí, tak trochu z jiného úhlu.

Žánr: Komedie s písněmi.  

Nevhodné pro slabé národní povahy! Je odhaleno tajemství kazatele. Zikmund pohledem chápajícího autora. Loupeživý Žižka hrdinou! Táboři popsáni v bitvách i soukromí! Velkolepá podívaná o 8. hercích a jejich umění zahrát mohutné davy! Láska, sázka, boj, zrada, radost i smutek!!! Před Vašima očima ožije historický úsek dějin národa českého!

Historie je hlína a herci jsou blázni! Dejte bláznům do ruky hlínu, uhnětou vám něco směšného.

Komedie uhnětená pro silné národní povahy. Autor ve hře nahlíží s ironií a originální licencí  na vážný historický úsek našich dějin. Překračuje zavedené klišé, že k některým symbolům se musí přistupovat s úctou, jakoby to byla svátost nejsvětější. Jan Hus je popsán jako cholerik a milovník sázek, Zikmund je slizský neúspěšný pitomec, toužící zalíbit se Čechům, a pro získání koruny se neuspěšně šprtá češtinu. Církev si stojí tak, jak si opravdu i v dnešní době stojí u nás v Čechách - trochu trapně, téměř nekomentovatelně. Žižka je dobrotivý lupič a jeho spolubojovníci veselí troubové. Václav IV je po mrtvici .. a co může panovník po mrtvici státnického tvořit? Nic. I jeho manželka Žofie mu nasazuje parohy s bratrem Zikmundem. A je tu i chytrý židovský vynálezce a obchodník Pištík Filuta Sielberschtein, který svým vynálezem kola štěstí nahrazuje katolické odpustky, vozovou hradbou chrání husitské bojovníky a protetikou v podobě duhové kuličky umožňuje Žižkovi opět pohlédnout na svět oběma očima.

Hra je Bezbožná. Nikomu nefandí, nikoho nedsuzuje, nic neříká, jen je interpretům návodem k dobré zábavě, kterou by měli udělat divákovi. Všechno, co bylo smutné, hrdé, symbolické .. je tu zapomenuto! Je pouze to, co je na jevišti - a to je uhněteno blázny!

 

Hrají: 

Mojmír Maděrič nebo Roman Štolpa (Jan Hus)

Roman Skamene (Jan Žižka)

Petr Vojnar nebo Ondřej Kavan (Cardinál Pupe)

Jiří Krejčí nebo Kryštof Nohýnek ( Vynálezce Pištík Filuta Sielberschtein)

Mojmír Maděrič (Prokop Holý)

Hana Sršňová nebo Barbora Mottlová (Královna a Janka z Kozojed)

Karolína Gulyášová nebo Simona Prasková (Johana z Tábora) 

David Voráček (Král Zikmund) 

Michal Gulyáš (Papež a kat Helmut)

Trvání 2 x 50. minut

 
 
 
 
ZELENINA S OVOCEM, DAJÍ PÁKU NEMOCEMyes
Muzikálek o zlém čaroději Cholesterolovi, jeho nezdravé družině, která se rozhodla porazit ve sportovních hrách v zemi Zdravíčkov ovoce a zeleninu. Komický muzikálek plný písniček, interaktivních okamžiků i sportovních vítěztví.
Vhodné pro děti z mš i první stupeň zš. 
 
 
Klaunská pohádka
aneb kam zmizel kouzelný klaun …?
Pohádka o dvou klaunech, Malém Pepínovi a Velkém Pepínovi, hledajících kouzelného klauna.
V kufru, který si kouzelný klaun zapomněl v jejich cirkuse najdou deník a kostýmy do kterých se v průběhu děje převlékají. A tak na jevišti předvedou svá herecká čísla Ježibaba, Mimoň Emil nebo Babky Otravky. Děti aktivně spolupracují a pomáhají hledat kouzelného klauna. Děj je postaven na klasickém konfliktu naivního dobra a cirkusové škodolibosti.
Představení trvá 60 minut
Cena dohodou
Technické požadavky: Zásuvky 220v, osvětlení (bez asistence při představení)
Pro děti od 3 do 12 let
 
 
Broučci, broučci, broučci …
Muzikálek pro nejmenší o Broučkovi, Berušce a Chrobákovi.
Jednoduchý děj nás zavede na palouček, kde se setkává zamilovaný Brouček, nafoukaná Beruška a legrační Chrobák. Když Beruška již po několikáté odmítne Broučkovu pozornost, rozhodne se ji Chrobák vytrestat. Děti se zapojují do děje zejména vlastní interpretací písniček, ale pomohou vytvořit i sbor pro ústřední píseň celého představení.
Představení trvá 60 minut
Cena dohodou
Technické požadavky: Zásuvky 220v, osvětlení (bez asistence při představení)
Pro děti od 3 do 7 let
 
Kabaret skřítka Hudebníčka
Veselý kabaret o směšně cholerickém dirigentovi, skřítku Hudebníčkovi a instantních hudebnících.
Když se dirigentovi ztratí celý orchestr, Strážce notové osnovy pošle na pomoc skřítka Hudebníčka, který sebou přinese spoustu pytlíčků s  instantními hudebníky z celého světa. Ale až na konci, po tom, co dirigenta vyplaší čínský pěstitel rýže, španělský toreador, Vinetou, italský špagetožrout, nebo bílý černoch, skřítek zjistí, že pytlíčky jsou prošlé lhůtou. Děti tedy nahradí orchestr a všichni si na konci zazpívají.
Cena dohodou
Technické požadavky: Zásuvky 220v, osvětlení (bez asistence při představení)
Pro děti od 6 do 14 let
 
Tři strašidla na cimbuří
Pohádka o Bílé paní a dvouhlavém učiteli, kteří se snaží za pomoci dětských diváků naučit strašit hadrového Bubáka. Po dlouhé námaze Bubák zastraší, ale nikdo se nebojí. V představení zazní řada veselých a chytlavých písniček.
Cena: dohodou
 
Když přijde čert a Mikuláš
Vánoční pohádka o neposlušném čertu a Mikulášské nadílce. Původní české koledy a nadílka dohodnutá s pedagogy je součástí programu.
Cena : dohodou
 
Klauni píší Ježíškovi
Když chce klaun Malý Pepíno dárek, musí udělat pár dobrých skutků. Pak mu možná Ježíšek něco nadělí. Pohádka plná klasických koled a situací v nichž děti napomíhají hlavním hrdinům.
Cena: dohodou
 
Broučci v zimě
Pokračování pohádky o broučcích, tentokrát v zimním období, kdy je všude sněhová nadílka. O tom jak se ztratí Chrobák a Brouček s Beruškou se rozhodnou ho zachránit. Písničky plné původních zimních motivů a situací v nichž děti pomáhají pohádkovým postavám zachránit jejich kamaráda.
Cena: dohodou
 
Vodníček a rybníček
Veselá pohádka o nedorozumění mezi panem porybným a vodníkem Kapičkou. Tématem pohádky je ochrana přírody a samozřejmě je tu řada původních písniček našeho divadla. Děti se zapojují do hry. Potápí se, loví ryby a plavou jako o závod.
Cena: dohodou
 
 
 
Loupežnická pohádka
O třech hloupých loupežnících, kteří jsou tak hloupí, že ani netuší, že už vlastně nejsou loupežníky, ale pokladníky. Praštěná komedie pro dětičky, děti i dospělé s písničkami.
Cena: dohodou
 
 
Marťánek Peťánek                                                       
Když přiletí mimozemšťan, nikdo nikdy nic neví. Nakonec se ale všichni všechno dozvědí … a taky si zazpívají třeba písničku: „Přistála mi na zahrádce loďka kosmická, vylezla z ní postavička děsně komická …“ – ale i jiné melodie!
Cena: dohodou
 
 
Trpaslík a sedm Sněhurek 
Parodická pohádka o Trpaslíkovi, který musí řešit problém s mnoha nápadnicemi. Vhodná od  tří let až po dospělý věk.
Cena: dohodou
 
 
Veškerá práva zastupuje – aura-pont/osa
 
Zima:
 
Klauni píší Ježíškovi
Když příjde čert a Mikuláš
Zimní broučci
 
Jaro a léto:
 
Vodníček a rybníček
Broučci, broučci …
Marťánek Peťánek
Klauniády (komponované pro zahradní slavnosti, dětské dny aj.)
Trpaslík a sedm Sněhurek
 
Podzim:
 
Tři strašidla na cimbuří
Naučíme strašit školku
Kaunská pohádka aneb kam zmizel kouzelný klaun
 
Nověipravované tituly pro rok 2011:
 
Od snídaně k večeři
Příběh pana Grotesky
 
Doba trvání našich představení je cca 50 až 60 minut. Nabízíme také představení na zahradách od května do konce června a v závislosti na počasí také v září. Tato nabídka se týká i představení na míru v závislosti na potřebách pořadatele.
 
Členy souboru jsou pražští herci a zpěváci: Libor Petrů, Tomáš Hořejš, Zdeněk Strstka, Jiří Krytinář, Karolína Gulyášová a Michal Gulyáš
 
Spojení:
Michal Gulyáš 777196620 michalgulyas@post.cz – Info ve vyhledavači dle Jména a příjmení Michal Gulyáš.
 
           
Když Příjde čert a Mikuláš                                               Trpaslík a sedm Sněhurek
Představení...
TOPlist